SSH werkt niet in MacOS Ventura voor o.a. Unifi / Ubiquiti

dsc0222

Sommige Mac-gebruikers hebben ontdekt dat SSH niet meer werkt op hun Mac sinds ze zijn bijgewerkt naar macOS Ventura 13 of nieuwer. Meestal zien ze een foutmelding wanneer ze proberen te ssh-en naar een andere server in de trant van “no matching host key type found. Their offer: ssh-rsa“.

De duidelijke reden voor dit probleem is dat de versie van OpenSSH die met MacOS Ventura wordt geleverd standaard RSA-handtekeningen uitschakelt, dus u kunt het probleem oplossen door ofwel een veiligere hash te gebruiken, of door eenvoudigweg RSA-handtekeningen toe te staan. We laten zien hoe je dat laatste doet.

We gaan nano gebruiken omdat dat gemakkelijk en gebruiksvriendelijk is, maar u kunt ook vi/vim of een andere tekstverwerker naar keuze gebruiken.

We gaan het ssh_config bestand aanpassen om opnieuw RSA host key toe te staan, hier is hoe dit te doen:

  1. Open de Terminal (via Spotlight of via de map Utilities) en voer de volgende commandostring in:

sudo nano /etc/ssh/ssh_config

Je moet je authenticeren met het admin wachtwoord.

2. Scroll helemaal naar de onderkant van het ssh_config bestand en voeg dan de volgende regels toe aan de onderkant van ssh_config:

HostkeyAlgorithms +ssh-rsa
PubkeyAcceptedAlgorithms +ssh-rsa

3. Hit Control+O to save, and Control+X to exit.

Je SSH probleem moet nu opgelost zijn, het leek ons superlogisch om deze informatie met jullie te delen.

 

Laatste blogs

microsoft solutions partner modern work
Nieuws
Analyst ICT is een Microsoft Solutions Partner Modern Work
Bij Analyst ICT zijn we trots om aan te kondigen dat we officieel de status van Microsoft Solutions Partner Modern Work hebben behaald. Dit is een belangrijke mijlpaal voor ons bedrijf en een bewijs van onze voortdurende inzet om de beste oplossingen en diensten te bieden aan onze klanten. In deze blog willen we niet alleen uitleggen wat deze prestatie betekent, maar ook ons team bedanken voor hun inzet en harde werk. Wat betekent het om een Microsoft Solutions Partner Modern Work te zijn? Als Microsoft Solutions Partner Modern Work hebben we aangetoond dat we de expertise en vaardigheden hebben…
apple opleiding
Nieuws
Expert in Apple-Technologieën
Analyst ICT is officieel onderdeel van het Apple Consultant Network. Deze mijlpaal welke wij 2 jaar geleden al bereikte versterkte wij onze positie als toonaangevende leverancier van ICT-oplossingen en benadrukt onze inzet voor het leveren van hoogwaardige diensten aan onze gewaardeerde klanten. Een van de vele redenen waarom we trots zijn op onze toetreding tot het Apple Consultant Network is onze voortdurende investering in de professionele ontwikkeling van ons team. Onze collega Frank heeft al bewezen een waardevolle aanwinst te zijn als Apple Certified Support Professional. Maar bij Analyst ICT streven we altijd naar meer. Daarom is Frank deze week…
Dutch Cybersecurity Assembly
Nieuws
Analyst ICT en de Dutch Cybersecurity Assembly
Bij Analyst ICT begrijpen we dat de wereld van cybersecurity voortdurend verandert en steeds complexer wordt. Om onze klanten de meest geavanceerde bescherming te bieden, hebben we ons onlangs aangesloten bij de Dutch Cybersecurity Assembly (DCA). Deze samenwerking versterkt onze inzet om voorop te lopen in de bescherming tegen cyberdreigingen en om onze klanten te voorzien van de nieuwste beveiligingsstrategieën en -technologieën. Wat is de Dutch Cybersecurity Assembly? De Dutch Cybersecurity Assembly is een toonaangevende organisatie die zich richt op het verbeteren van de cybersecurityinfrastructuur en -bewustzijn in Nederland. De DCA brengt experts uit de industrie, academische wereld, en overheid…

Een nieuwsbrief

Superlogisch toch?