Daar stond ik dan: vroeg in de rij voor de iPhone Duo

Voor de lancering van de iPhone Duo stond ik ’s ochtends vroeg in Valencia voor de Apple Store. Misschien een tikje fanatiek. Maar als Apple-liefhebber én ICT-nerd wilde ik dit natuurlijk een keer meemaken.

Daar stond ik dan.

Vroeg in de ochtend, voor de Apple Store in Valencia. Samen met een groep andere liefhebbers die blijkbaar ook vonden dat uitslapen die dag minder belangrijk was dan een nieuwe iPhone.

Sommige mensen zullen je voor gek verklaren. Waarom zou je in de rij gaan staan voor een telefoon? Je kunt hem toch ook gewoon bestellen?

Klopt.

Maar dan mis je wel een groot deel van de ervaring.

De mensen voor de winkel, de gesprekken in de rij, de medewerkers die alles aan het voorbereiden zijn en natuurlijk de vraag: ben ik straks een van de gelukkigen die een toestel krijgt toegekend?

Gelukkig was het antwoord op die laatste vraag: ja.

Apple fanboy? Een klein beetje misschien

Wie mij een beetje kent, weet dat ik enthousiast word van nieuwe technologie. En als die technologie van Apple komt, misschien nog net iets sneller.

Noem het beroepsdeformatie. Of gewoon nieuwsgierigheid.

Toch ging het deze ochtend niet alleen om het bemachtigen van een nieuw toestel. Ik wilde vooral meemaken hoe zo’n productlancering nu echt voelt.

En eerlijk is eerlijk: Apple begrijpt als geen ander hoe je van een productintroductie een belevenis maakt.

Het bedrijf verkoopt niet alleen een doosje met daarin een telefoon. Apple bouwt spanning op. Mensen praten erover, kijken ernaar uit en willen het product als een van de eersten ervaren.

Jaar na jaar lukt het Apple weer om mensen enthousiast te krijgen. Zelfs zo enthousiast dat ze vrijwillig vroeg opstaan en in een rij gaan staan.

Dat blijft bijzonder.

Een iPhone die je kunt openklappen

En toen had ik hem ineens in mijn handen: de iPhone Duo.

Het vertrouwde gevoel van een iPhone, maar dan in een compleet andere vorm. Je kunt het toestel openklappen, waardoor er ineens een veel groter scherm ontstaat.

Dat klinkt simpel. Maar wanneer je het voor het eerst zelf probeert, is het toch even wennen.

Want wat is het nu precies?

Is het een telefoon die je kunt openklappen? Een kleine tablet die je kunt dichtvouwen? Of uiteindelijk gewoon een apparaat dat ergens tussen die twee in zit?

Waarschijnlijk een beetje van alles.

Natuurlijk moest ik als eerste even de website van Analyst ICT openen. Niet alleen omdat dit een goede test is — althans, dat maak ik mezelf graag wijs — maar ook omdat ik benieuwd was hoe onze website op zo’n nieuw schermformaat zou verschijnen.

iphone duo analyst ict

Gelukkig zag dat er prima uit.

Test één geslaagd.

Maar hoe werkt zo’n flip phone nu echt?

Een paar minuten proberen in een Apple Store is natuurlijk iets anders dan een toestel iedere dag gebruiken.

Daarom ga ik de iPhone Duo de komende tijd bewust in de praktijk testen.

Niet alleen als liefhebber van gadgets, maar vooral vanuit de vragen die voor onze klanten belangrijk zijn. Want een apparaat kan er nog zo mooi uitzien: uiteindelijk moet het vooral goed en prettig werken.

Hoe handig is het grotere scherm bijvoorbeeld bij het lezen van e-mail of het bekijken van documenten? Werken Microsoft 365 en Teams er prettig op? Hoe gaat het toestel om met verschillende apps naast elkaar? En hoe praktisch is zo’n opvouwbaar toestel wanneer je het de hele dag bij je draagt?

Natuurlijk ben ik ook benieuwd naar de accuduur, de camera, de stevigheid van het scharnier en de vouw in het scherm. Blijft het toestel na enkele weken nog net zo prettig werken? Of zijn er zaken die je pas ontdekt wanneer de eerste nieuwigheid eraf is?

En misschien wel de belangrijkste vraag: voegt het openklapbare scherm echt iets toe, of is het vooral heel gaaf om aan anderen te laten zien?

Ook niet geheel onbelangrijk natuurlijk.

Nieuwe techniek eerst zelf ervaren

Bij Analyst ICT vinden we het belangrijk om nieuwe technologie niet alleen vanuit een brochure te beoordelen.

Je moet ermee werken.

Pas dan ontdek je wat goed werkt, waar je tegenaan loopt en voor wie een product echt interessant kan zijn. Zeker wanneer zo’n apparaat ook zakelijk gebruikt gaat worden, komen er meer vragen bij kijken dan alleen het ontwerp.

Hoe beheer je het toestel? Hoe zit het met beveiliging? Werken zakelijke applicaties goed op het afwijkende schermformaat? En past het apparaat binnen een bestaande Apple- en Microsoft-omgeving?

Dat zijn onderwerpen waar we de komende tijd naar gaan kijken.

We houden onze klanten en relaties daarom op de hoogte van mijn ervaringen met de iPhone Duo. Niet alleen van de leuke dingen, maar ook van de beperkingen die ik onderweg tegenkom.

Want uiteindelijk heb je meer aan een eerlijk praktijkverhaal dan aan een lijst met mooie specificaties.

Een bijzondere ochtend in Valencia

De ochtend in Valencia was in ieder geval geslaagd.

Niet alleen omdat ik een van de gelukkigen was die een iPhone Duo kreeg toegekend, maar vooral omdat het bijzonder blijft om te zien wat Apple met een productlancering teweegbrengt.

Technologie is soms gewoon techniek. Een apparaat, een scherm, software en een accu.

Maar soms ontstaat er iets extra’s. Nieuwsgierigheid, enthousiasme en het gevoel dat je iets als een van de eersten mag ontdekken.

Of de iPhone Duo ook na enkele weken nog zo bijzonder voelt?

Daar kom ik graag op terug.

Eerst maar eens openklappen, instellen en vooral heel veel gebruiken.

Laatste blogs

sharepoint
Blog
Waarom krijgen klanten nu in oktober 2026 meldingen over volle sharepoint opslag?
Bij onze servicedesk krijgen we veel vragen over opslagmeldingen in Microsoft 365. Bestanden openen lukt nog, maar opslaan of uploaden ineens niet meer. Waar komt dat vandaan? Microsoft handhaaft vanaf oktober 2026 de opslaglimieten van zakelijke OneDrive- en Sharepoint-accounts consequenter. Daarbij wordt gecontroleerd of de ingestelde opslagruimte overeenkomt met de ruimte waarop een gebruiker volgens zijn licentie recht heeft. De opslaglimieten bestonden al. Microsoft corrigeert nu situaties waarin accounts meer ruimte konden gebruiken dan hun licentie toestond. Volgens Microsoft gaat het om het herstellen van eerdere onjuistheden in de toepassing van die limieten. De uitrol begon in juli 2026; het…
beveiliging incident
Blog
Eén geloofwaardige phishingmail. Twaalf minuten later was het account geïsoleerd
Cybercriminelen sturen allang niet meer alleen slecht geschreven e-mails over onverwachte erfenissen of gewonnen prijzen. Moderne phishingaanvallen zijn zorgvuldig voorbereid, zien er professioneel uit en sluiten soms precies aan op iets wat iemand op dat moment verwacht. Dat bleek onlangs bij een van onze klanten. Een medewerker ontving een e-mail met het verzoek om via SharePoint een offerte te bekijken. De afzender en het onderwerp leken betrouwbaar. Bovendien verwachtte de medewerker daadwerkelijk een offerte van deze partij. Er was op dat moment dus weinig reden om argwaan te hebben. Toch bleek de e-mail onderdeel van een geavanceerde phishingaanval. Een overtuigende…
FD gazelle 2026
Blog
Vier op een rij: Analyst ICT is opnieuw FD Gazelle!
Sommig goed nieuws gaat nooit vervelen. Analyst ICT mag zich ook in 2026 FD Gazelle noemen. Daarmee behoren we voor het vierde jaar op rij tot de snelst groeiende bedrijven van Nederland. Na onze Gazellen in 2023, 2024 en 2025 voegen we dus opnieuw een prachtig exemplaar aan de verzameling toe. Analyst ICT is dit jaar een van de 838 ondernemingen die deze erkenning ontvangen. We zijn geselecteerd in de categorie klein, binnen regio Zuid. En ja, daar zijn we ontzettend trots op. Vier jaar op rij gezond groeien De FD Gazellen Awards worden jaarlijks uitgereikt door Het Financieele Dagblad…

Een nieuwsbrief

Superlogisch toch?